7 wielkich firm z branży technologicznej które mogą upaść

FacebookFacebook Messenger

Żadna firma nie jest wieczna, przypomnij sobie jak skończyły Nokia, Yahoo! czy Polaroid. Zebraliśmy listę firm których upadek wydaje się wręcz niemożliwy, ale które naszym zdaniem kiedyś przestaną istnieć lub przestaną się liczyć na rynku. Nie mówimy tu o roku czy dwóch, ale nawet o perspektywie dekady.

7. WhatsApp

Swego czasu WhatsApp szturmem zdobywał rynek i przejmował użytkowników innych komunikatorów, ponieważ oferował więcej niż inni i robił to lepiej. Od tego czasu inne komunikatory zaczęły jednak oferować te same funkcje i nie musicie już instalować WhattsAppa aby wysłać znajomym wysokiej jakości zdjęcia albo przeprowadzić wideorozmowę.

6. Netflix

Pamiętacie te czasy kiedy logo Netflix gwarantowało najwyższą jakość tego co oglądacie? Nie żeby to co obecnie oferuje Netflix było złe, no ale wybitne też nie jest. Nie znajdziesz też u nich gwiazd z pierwszej ligi. Ich produkcje to mocna średnia półka, w których grają znane nazwiska, ale takie które szczyt kariery już miały, albo dopiero będą miały. 

5. Tesla

Elon Musk jest wielkim wizjonerem, co do tego nie mamy wątpliwości. Problem w tym że jego pomysły są zawsze bardzo kosztowne, a jego firmy zamiast zarabiać pieniądze, wydają je w ogromnych ilościach na wprowadzanie w życie kolejnych jego wizji. Nie inaczej jest z Teslą.

4. Uber

Miliardowe straty które generuje firma są już legendarne. W międzyczasie coraz więcej miast wprowadza ograniczenia dla aplikacji przewozowych, a coraz więcej klientów jest niezadowolonych z jakości usług. Niezależnie czy kochacie czy nienawidzicie Ubera, prędzej czy później raczej trzeba będzie sobie znaleźć inną firmę przewozową.  

3. TikTok

Apka dopiero rośnie w siłę i zdobywa kolejnych użytkowników. Dlaczego więc przewidujemy jej koniec? Facebook już pracuje nad bliźniaczą apką, która nazywa się Lasso, a już nieraz widzieliśmy że jak oni się za coś wezmą to żadna konkurencja nie ma szans.

2. Snapchat

Jeszcze nie tak dawno wydawało się że Snapchat będzie kolejną wielką firmą w branży, a kilkusekundowe, znikające po 24-ech godzinach filmiki staną się podstawą naszej komunikacji. Znikające filmiki mają się bardzo dobrze, tylko że od kiedy Instagram wprowadził bliźniaczą funkcję Stories, to nikt nie ma już potrzeby korzystać ze Snapchata.

1. Apple

Zdziwieni? Ostatnie prawdziwe innowacje Jabłko pokazało za czasów Steve′a Jobsa. No chyba że liczycie notcha jako technologiczny przełom. Od tego czasu mamy kolejne produkty prawie takie same jak poprzednie, za to z coraz wyższą ceną. Inne marki w tym czasie przedstawiają innowacyjne rozwiązania i zdobywają rzesze własnych fanboyów.

Zgadzacie się z nasza listą? A może uważacie że o czymś zapomnieliśmy? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej i nie zapomnijcie zaznaczyć opcji „opublikuj też na Faceb

FacebookFacebook Messenger
Komentarze