Nienawidzisz zimy? Tam mają gorzej! ❄️ ⛄

FacebookFacebook Messenger

Za każdym razem gdy spadnie trochę śniegu, oznajmiasz wszystkim że nienawidzisz zimy. Że zima w Polsce to najgorsze co może być i że w tym kraju nie da się żyć właśnie z powodu zimy. Chyba nie wiesz że nasza zima w wielu rejonach świata mogłaby zostać uznana za środek lata.

Podczas tworzenia naszej listy miejsc z najgorszymi zimami braliśmy pod uwagę nie tylko warunki atmosferyczne, ale również to ile ludzi cierpi z powodu ekstremalnej pogody. 

8. Antarktyda

Ludzie na Antarktydzie mieszkają głównie w położonych na wybrzeżu stacjach badawczych, i głównie w sezonie letnim. Problem w tym że tamtejsze lato wygląda tak, jak nasze najostrzejsze zimy…

7. Helsinki

Jedno z najbardziej nieprzyjemnych miejsc w Europie w sezonie zimowym. Nie jest tak ekstremalnie jak na Islandii, ale ciepło też nie jest. Do tego dochodzi depresyjna szarość – Helsinki są jednym z najmniej nasłonecznionych miast w Europie.  

6. Syberia

Zima trwa tam przez większą część roku. Zima czyli temperatury po minus kilkanaście stopni i nieustannie padający śnieg. Nie mówimy o jakimś zadupiu pośrodku niczego, tylko o wielkich miastach. Nowosybirsk ma półtora miliona mieszkańców, czyli jest wielkości Warszawy.  

5. Islandia

Temperatury rzędu -25 stopni to zimą normalka. W Reykjaviku, czyli jedynym większym mieście jest kilka stopni cieplej. Ale pamiętaj że Islandia to wyspa, dlatego non stop wieje oraz jest duża wilgotność powietrza, co sprawia że temperatury odczuwalne są dużo niższe od tego co widać na termometrze.  

4. Kazachstan

W ciągu ostatnich lat Kazachstan bardzo się zmienił, i nie jest już biednym państwem gdzieś na końcu świata. Nie zmieniła się za to pogoda. W stolicy kraju temperatury dochodzące do -50 stopni, czy rzeka zamarznięta przez pół roku, to nic dziwnego. A wszystko to zasługa arktycznego powietrza znad Syberii.

3. Alaska

Najbardziej wysunięty na północ stan USA słynie z ostrej, mroźnej pogody. Latem też nie jest różowo ze względu na nieustanne burze, ale zima to zupełnie inna historia. Temperatury poniżej -30 stopni nie są niczym dziwnym. W głębi lądu temperatura potrafi być ujemna nawet w lecie…

2. Montreal

W tej ponad czteromilionowej metropolii temperatury rzędu -20, a nawet -30 stopni, to w sezonie zimowym nic nadzwyczajnego. Temperatura odczuwalna dochodzi do -50 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że w centrum istnieje całe podziemne miasto z restauracjami i sklepami, tak aby nie trzeba było wychodzić na powierzchnię.

1. Chicago

Może nie jest tu tak zimno jak w Montrealu, jednak położenie miasta na brzegu ogromnego Jeziora Michigan robi swoje. Skute lodem samochody czy gorąca kawa zamarzająca niedługo po wyjściu na zewnątrz, to w tym mieście zwykły zimowy dzień. 

Wrzuć tą listę na Fejsa komuś kto zawsze narzeka na zimę 😉

FacebookFacebook Messenger
Komentarze