12 kolorów których nigdy nie widział żaden facet

FacebookFacebook Messenger

Co Panowie, spodziewaliście się taniego klikbajtu? Nic z tych rzeczy. Wiemy że w szkole mieliście maksymalnie sześć kolorów kredek i więcej nie możemy od Was oczekiwać. Nie będzie też kolorów typu indygo, karmazynowy czy écru, które mogliście gdzieś przypadkiem poznać.

1. Antracytowy

Szaro-czarny. Zdecydowanie ciemniejszy niż marengo, ale bardziej zbalansowany i mniej wpadający w niebieski niż grafitowy.

2. Cyklamen

Różowy z odcieniem fioletu. Bardziej fioletowy niż różowy. Ale nie tak bardzo fioletowy jak purpura, jednak znacznie mniej różowy niż magenta.

3. Eozyna

Czerwień wpadająca w intensywny róż. Tylko pamiętaj, intensywny a nie nasycony, jak np. fuksja.

4. Grynszpan

Zielono-niebieski. W przeciwieństwie do morskiego bardziej zielony niż niebieski. Jednocześnie ciemniejszy od patynowego.

5. Karminowy

Znowu czerwień wpadająca w róż, tym razem w ciemny. Na pewno nie pomylicie z eozyną, bo eozyna wpada w intensywny, ale nie w ciemny róż. Łatwiej pomylić z burgundem, ale burgund z kolei bardziej wpada w brąz niż w róż.

6. Lapis-lazuli

Tylko brzmi skomplikowanie. W rzeczywistości jest ciemny odcień lazurowego. Ale nie tak ciemny jak ultramaryna, ani nie tak mocno nasycony jak błękit paryski.

7. Modry

Tu może być trudniej. Skup się. Znasz już grynszpan, więc wyobraź sobie kolor ciemniejszy, bardziej intensywny i mniej jaskrawy. Ale nie idź w turkus, zostań przy odcieniach niebieskiego. To właśnie jest modry.

8. Palisander

Brunatny, mniej czerwony niż kasztanowy. Najprościej określić go jako połączenie czekoladowego z hebanowym.

9. Pąsowy

Mocno soczysty czerwono-pomarańczowy. Mniej czerwony niż rodopsyna i nieznacznie bardziej wpadający w pomarańcz niż czerwień kardynalska.

10. Płowy

Żółty z odcieniem szarości, lub szary mocno wpadający w żółć. Jak wolisz. Nie tak jasny jak piaskowy oraz zdecydowanie mniej nasycony i jaskrawy niż chamois.

11. Sjena palona

Jasnopomarańczowy, często określany jako jasnobrązowy. Coś pomiędzy. Zdecydowanie mniej pomarańczowy niż tycjan, i bardziej brudny niż koralowy.

12. Umbra

Ciemny, trochę zgaszony brąz. Najbliżej do tabaczkowego, ale umbra jest zdecydowanie ciemniejsza i nieco bardziej zgaszona szarością.

Podeślijcie naszą listę kumplowi który również nigdy w życiu nie widział tych kolorów.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze