Po czym poznać że rozmawiasz z bananowym dzieciakiem? ? ? ?

FacebookFacebook Messenger

Bananowe dzieciaki denerwują wszystkich. Mogą być przypadkowo poznanymi osobami, albo kimś z waszej ekipy. Możesz nawet jakiegoś lubić. Do czasu gdy przychodzi ten moment, kiedy jego stać, a Ciebie nie. Oczywiście pochodzenie z bogatej rodziny to jeszcze nic złego, ale już chwalenie się tym na każdym kroku powoduje że między Wami robi się jakoś tak nieprzyjemnie.

10. Bananowy dzieciak nie musi być dzieciakiem

To tylko nazwa. Banan może być twoim kolegą ze studiów, albo koleżanką z pracy. Może też mieć rodzinę, dziecko i trzydzieści lat na karku. Ale mimo to nadal zachowywać się jak typowy bogaty dzieciak z Instagrama. 

9. Sam do niczego w życiu nie doszedł

Wszystkie bananowe dzieciaki mają jedną cechę wspólną – ci ludzie nigdy do niczego nie doszli sami. Wszystko zawdzięczają rodzicom. Ty cały rok oszczędzasz na wymarzone wakacje, ona więcej wydaje w jeden weekend ze złotej karty ojca. Ty po kilku latach pracy dostałeś awans, on dostał awans za to że jest synem szefa.

8. Podjeżdża najlepszym samochodem

Banan zawsze ma najlepszy samochód na parkingu. Przeważnie sportowy. I dziwi się dlaczego Ty nie kupisz sobie czegoś lepszego, tylko jeździsz tym kilkuletnim gruchotem.

7. Zawsze ma drogie hobby

Kiedy Ty opowiadasz o last minute w Tunezji, on był na Fidżi. Kiedy Ty mówisz o promocjach w galerii, ona była na zakupach w Mediolanie. Ty byłeś na koncercie, on też tam był. Myślisz że wreszcie masz się czym pochwalić? No nie do końca… Ty siedziałeś z tyłu na najtańszych miejscach, a on był na VIP-ie i wokalista przybił mu piątkę ze sceny.

6. Kupuje tylko modne rzeczy

Zeszłoroczna sukienka czy garnitur sprzed dwóch sezonów jest poniżej ich godności. Nawet jeżeli założą coś tylko raz, to muszą wyglądać jak z okładki Vogue. Jeżeli przyjdą w klapkach i dresie, to miej pewność że same klapki kosztowały więcej niż Ty rocznie wydajesz na ciuchy.

5. Nie szanuje pracy ani pieniędzy

Skoro wszystko przychodzi im łatwo i o nic nie muszą się starać, to nie muszą się też zastanawiać na co wydają pieniądze. Nawet jeżeli pracują, to więcej w tym pozorów niż pracy. Przecież samochód dostaną na urodziny, a jak urodzi im się dziecko, to rodzice wybudują im dom.

4. Dziwi się że Ciebie na coś nie stać

Dla niej wydanie kilku stówek na imprezie, czy miesięczne wakacje w USA to nic takiego. Dziwi się że na walentynki nie zabrałeś swojej dziewczyny do Paryża, albo że nie kupiłaś sobie tych butów, przecież Ci się podobały. A jak delikatnie dajesz do zrozumienia że nie masz tyle pieniędzy, to będzie autentycznie zdziwiona. Jak można nie mieć pieniędzy na takie podstawowe rzeczy?

3. Wszystkim się chwali

Nawet jeżeli nie robi tego celowo, to i tak wychodzi że wszystkim się chwali. Niby tak samo jak Ty opowiada o wakacjach, albo nowych meblach do salonu, ale trudno nie odnieść wrażenia że opowiadanie o swoim bogatym życiu po prostu go cieszy. Jeżeli czujesz wtedy odrobinę zazdrości to nie przejmuj się, w takiej sytuacji to zupełnie normlane.

2. Najchętniej chwali się pozycją swoich rodziców

Skoro banan do niczego nie doszedł sam, a rozmowa schodzi na pracę, to chwali się osiągnięciami swoich rodziców. Jego tata robi to, jej mama była służbowo tam, a jego rodzice mają tamto. Nigdy nic o sobie. Jak zapytasz o to co on robi, to dowiesz się że „pomaga prowadzić rodzinny biznes”. Czyli rodzice pracują, a on ma złotą kartę.

1. Gardzi biedniejszymi od siebie

Nawet jeżeli nigdy nie powie tego wprost, to grubość portfela daje o sobie znać. Niby wszystko jest między Wami ok, ale docinki że masz coś gorszego, lub zdziwienie że czegoś sobie po prostu nie kupisz, pojawiają się na każdym kroku. A Ty czujesz się jak ktoś gorszy.

Znasz kogoś kto się tak zachowuje? Oczywiście, każdy zna. Szeruj naszą listę i patrz jak twoi znajomi oznaczają innych znajomych, których uważają za typowe bananowe dzieciaki.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze