Co się nie zmienia po 30-stce – wersja dla niej

FacebookFacebook Messenger

Naczytałaś się internetowych mądrości, poradników „jak żyć” i innych głupot dla naiwnych, a teraz wydaje Ci się że po 30-stych urodzinach obudzisz się jako inna, lepsza osoba? Nic z tego.

10. Nie staniesz się nagle niewidzialna dla mężczyzn

Na początek coś na pocieszenie. Trzydziestka to nie tragedia, i po przekroczeniu jej nie staniesz się nagle niewidzialna dla mężczyzn. Jeżeli byłaś atrakcyjną 29-cio latką za którą oglądali się faceci, to teraz będziesz atrakcyjną 30-sto latką za która faceci nadal będą się oglądali.

9. Ale nie poczujesz się też nagle piękna

Wszystkie złote rady chcą nam wmówić że po 30-stce nagle akceptujemy swoje ciało i przestajemy się przejmować wyglądem. Ciekawe kto te rady pisze? Chyba faceci.

8. Nadal nie odnajdziesz swojego work-life balace

Kolejny rozpowszechniony w internecie mit mówi, że każda z nas po 30-stce staje się mistrzynią organizacji swojej pracy, zarządzania zadaniami i nagle zaczyna znajdować czas na dbanie o swoje potrzeby. W realnym świecie tak się jednak nie dzieje, choćby dlatego że masz już zaplanowanych masę zaległych rzeczy, z którymi nie zdążyłaś przed urodzinami.  

7. Nie staniesz się nagle asertywna

Jeżeli do tej pory nie nauczyłaś się asertywności, to nie licz na to że nagle zaczniesz odmawiać bezczelnym prośbom znajomych i rodziny aby ich w czymś wyręczyć. Nadal będziesz rezygnować z wolnych weekendów żeby popilnować dziecka siostrze lub zrobić za koleżankę projekt w pracy.

6. Nadal będziesz plotkarą

Zawsze musiałaś rozpowiadać wszystkie sekrety swoich przyjaciółek, ich przyjaciółek, a nawet zupełnie obcych ludzi. Do tego zazwyczaj ubarwiałaś swoje opowieści aby były jeszcze bardziej kompromitujące dla obgadywanych? Spokojnie, może zmienił Ci się wiek, ale stare nawyki zostały.

5. Nie wybaczysz sobie życiowych porażek

Jeżeli przez 29 lat nie poradziłaś sobie z niektórymi sprawami, a różne błędne decyzje nadal Cię męczą, to bardzo nam przykro, ale zdmuchując świeczki z tortu nie pomyślisz sobie nagle „jebać to, teraz zaczynam nowe życie!” i nie zaakceptujesz nagle swoich decyzji z przeszłości.

4. Nie znajdziesz swojego księcia Kopciuszku…

Skoro uparłaś się że musisz naleźć ideał, to nie dziw się że przez 30-ści lat nie udało Ci się go znaleźć. Wbrew temu co głoszą internetowe mądrości po przekroczeniu 30-stki rycerze na białych koniach, dotąd gdzieś ukryci, nie zaczną nagle toczyć pojedynków o to który może zapukać do twoich drzwi.

3. …ale nie przestaniesz go szukać

Nadal będziesz trafiać na egoistów, ściemniaczy, nieudaczników i zazdrośników. I nadal będziesz się budzić z obcymi facetami po imprezach. Tylko moralniaki będą coraz słabsze, aż w końcu znikną.

2. Nadal będziesz zakupoholiczką

Jeżeli mając 29 lat, 11 miesięcy i 29 dni nie możesz przejść obojętnie obok napisu WYPRZEDAŻ, to nie licz na to że za dwa dni odpuścisz sobie zakup nowej pary butów. I bielizny, i sukienki, i drugich butów pasujących do tej drugiej sukienki na którą była 70% obniżka.

1. Nadal będziesz zołzą

Pewne rzeczy się nie zmieniają, np. twój charakter. Skoro przez całe dotychczasowe życie byłaś kłótliwa, opryskliwa, nieuprzejma i trudna do zniesienia, to dlaczego nagle miało by się to zmienić?

Podeślij to koleżance której się wydaje, ze po 30-stych urodzinach jej życie zamieni się w bajkę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze