Najgorsze tematy do rozmowy po alkoholu, które zawsze doprowadzą do awantury ? ? ?

FacebookFacebook Messenger

Podlane alkoholem imprezy, a szczególnie domówki, to idealna okazja do podyskutowania na mniej lub bardziej nieistotne tematy. Im więcej już wypiliście, tym rozmowy stają się bardziej emocjonalne a argumenty absurdalne. Zobacz jakich tematów lepiej nie poruszać, jeżeli nie chcesz wywołać awantury na imprezie:

10. Seks

Wbrew pozorom jest to dość bezpieczny temat na imprezy, o ile osoby które rozmawiają nigdy nie łączyło nic więcej niż koleżeństwo. Jeżeli kiedyś ze sobą byliście, przespaliście się albo mieliście tych samych partnerów, to awantura gwarantowana. Zwłaszcza jeżeli dowiecie się o tym właśnie podczas tej rozmowy…

9. Dzieci

Rozmowy o dzieciach są względnie bezpieczne, o ile wszyscy w towarzystwie mają dzieci. Jeżeli ktoś nie ma dzieci, nie chce ich mieć, lub ma dość słuchania o tym jak wspaniałe są dzieci jego znajomych, to jakimkolwiek swoim komentarzem naraża się na wściekłość młodych rodziców.

8. Sport

To zależy o czym rozmawiacie. Jeżeli tematem jest reprezentacja, skoki narciarskie, Lewandowski lub Kubica, to będziecie wspólnie krytykować ich rywali. Natomiast jeżeli rozmawiacie o piłce klubowej, to wszystko zależy od waszego temperamentu. Największe awantury wywołuje zawsze dyskusja kibiców Realu z kibicami Barcelony.

7. Pieniądze

Same w sobie rozmowy o pieniądzach nie wywołują zbyt wiele emocji. Jedynie mogą uruchomić kogoś kto lubi się chwalić tym ile zarabia, lub komuś kto nie zarabia tak dobrze, może się zwyczajnie zrobić przykro. Ale z rozmów o pieniądzach można bardzo łatwo przejść do konfliktogennych dyskusji o gospodarce, podatkach i prawach pracowniczych.

6. Kapitalizm czy socjalizm

Kuce kontra lewaki, czyli temat który na stałe wrósł w krajobraz bezsensownych dyskusji przy alkoholu. Najczęściej są wynikiem rozmów o pieniądzach lub komentowania bieżącej polityki. Impreza zazwyczaj dzieli się na dwa obozy, z których każdy jest przekonany o własnej racji moralnej oraz o tym że Ci drudzy to złodzieje i szkodniki społeczne.

5. Taxi czy Uber

Nie musisz nawet zaczynać z nikim rozmowy, wystarczy że chcesz wrócić do domu. Powiedz że zamawiasz sobie taksówkę, lub że zamawiasz Ubera, zaraz ktoś zacznie Ci udowadniać jak bardzo źle postępujesz. Szybko pominiecie wątki prawne, podatkowe i bezpieczeństwo, aby przejść do kwestii etyki pracy i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

4. Marvel kontra DC

Wydawałoby się że nie jest to temat na który można się pokłócić. Rozmowa zawsze zaczyna się niewinnie, ktoś był na jakimś filmie i mówi czy mu się podobał czy nie. To jest ten moment kiedy trzeba być przygotowanym na atak fanów konkurencyjnego uniwersum.  Im większe geeki, tym bardziej się o pokłócą.

3. Ekologia i aktywizm miejski

Ostatnio bardzo modny temat. Można się spierać o kwestie wyższości roweru nad samochodem, zabudowywania terenów zielonych, a nawet aspekty etyczne picia z plastikowego kubeczka. W towarzystwie zawsze znajdzie się jakiś wojujący aktywista…

2. Bieżąca polityka

Jeżeli chcesz wywołać awanturę na imprezie to skomentuj jakiekolwiek wydarzenie z bieżącej polityki. Zawsze znajdzie się ktoś będzie miał inne zdanie i będzie miał ochotę bronić go do ostatniej kropli wódki. Teksty w stylu „ale mimo to ja Cię szanuję” gwarantowane.

1. Religia

Najprostszy sposób żeby stracić przyjaciół to wdać się z nimi w dyskusje o religii. Mało kto rozmawia wtedy racjonalnie, każdy unosi się emocjami i stara się podważyć wartości wyznawane przez drugą osobę. 

Udostępnij to u siebie i oznacz osoby które lubią poruszać którykolwiek z wymienionych tematów gdy tylko wypiją kilka kieliszków.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze