Najbardziej denerwujące rzeczy we współczesnych telefonach

FacebookFacebook Messenger

Nienawidzisz go, ale żyć bez niego nie możesz. To twój telefon. Wiesz że nie przetrwasz bez niego nawet jednego dnia, ale mimo to masz ochotę rzucić nim o ścianę. Często nie musisz nim nawet rzucać, a on i tak nie działa. Zobacz co Cię doprowadza do szału w twoim telefonie:

10. Logowanie

Do każdej funkcji i apki trzeba się logować. Nie możesz zwyczajnie zadzwonić, sprawdzić pogody ani zrobić zdjęcia, tylko w każdej apce musisz utworzyć konto użytkownika i przejść przez uciążliwy samouczek. Trwa to godzinami, a Ty chcesz tylko zrobić zdjęcie swojego obiadu.

9. Zaokrąglone ekrany

Niedawny krzyk smartfonowej mody. Nawet nie wygląda to źle, dopóki nie chcesz czegoś na tym ekranie zobaczyć. Zaokrąglony ekran powoduje że wszystko co na nim oglądasz też jest zaokrąglone…

8. Dziwne kolory obudowy

Niektórym to się podoba, nam nie. Tęsknimy za czasami kiedy każde urządzenie było czarne lub srebrne. Potem niektórzy producenci poszli w biel. Teraz każdy nowy model jest oferowany w całej gamie połyskliwych kolorów, nieraz po kilka naraz, zmieniające się w zależności od kąta patrzenia. Szkoda że coraz trudniej kupić normalny czarny telefon.

7. Powiadomienia

Ty coś robisz, a telefon uznaje że trzeba Ci o czymś przypomnieć. O niczym ważnym. Zazwyczaj jest to informacja z gry, oferta w aplikacji lub przypomnienie że dawno nie korzystałeś z apki. Nawet jak spędzisz kilka godzin na wyłączeniu powiadomień, to i tak będą przychodzić. Prawdziwe piekło.

6. Automatyczne aktualizacje

Jak już się zalogujesz, przejdziesz samouczek i obowiązkowo połączysz apkę z social mediami, to nie licz na to że będziesz tak po prostu z niej korzystać. Apka musi się aktualizować. To tak jakbyś codziennie chcąc wziąć prysznic musiał poczekać aż robotnicy przebudują łazienkę.

5. Trzeba je często wymieniać

Po dwóch latach nawet flagowiec wygląda biednie. Jeżeli zdecydowałeś się na tańszy sprzęt, to po niedługim czasie zaczniesz obserwować lagi, a nawet zawieszanie się całego systemu. Nie ma rady, trzeba iść i kupić nowy telefon który będzie miał dwa razy tyle RAM-u i znacznie szybszy procesor. I oczywiście będzie dwa razy droższy.

4. Łatwo się tłuką

Nie wymagamy aby sprzęt elektroniczny był pancerny, ale ekrany pękające przy upadku na dywan to już przesada.

3. Krótko działająca bateria

Wiemy że to nie czasy kiedy telefon trzymał tydzień na jednym ładowaniu. Wiemy że wielki ekran i mocne podzespoły potrzebują do działania ogromną ilość prądu. Ale gdyby producenci nie starali się aby ich telefony były cienkie jak kartka papieru, to nie musielibyśmy ich ładować dwa razy dziennie.

2. Bezramkowe ekrany

Duże ekrany są super. Większe ekrany są jeszcze lepsze. Jeszcze większe bezbramkowe ekrany zajmujące prawie cały przód telefonu są tragiczne. Non stop naciskasz coś czego nie chcesz nacisnąć, bo przecież takiego telefonu nie da się trzymać inaczej niż za ekran. 

1. Notch

Zdecydowanie największe brzydactwo jakie wymyślono w kwestii dizajnu w ostatnich lata. A może nawet i w historii telekomunikacji. Problem w tym że wypuściło to Apple, więc większość producentów zaczęła to kopiować aby ich telefony bardziej przypominały sprzęt z jabłkiem.

Ktoś ze znajomych non stop narzeka na swój telefon? Podeślij mu naszą listę, albo oznacz go w komentarzach poniżej. Nie zapomnij zaznaczyć „opublikuj też na Facebooku”.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze