Polacy, dlaczego po raz kolejny nic się nie stanie? ⚽ ⚽ ⚽

FacebookFacebook Messenger

Zaczynają się kolejne eliminacje do wielkiego turnieju piłkarskiego, a wraz z nimi w sercach kibiców obudziły się wielkie nadzieje, że tym razem będzie inaczej. Nie, nie będzie inaczej.

10. Po awansie na każdy turniej liczymy na cud

Po każdym ciężko wywalczonym awansie na wielki turniej liczymy chyba że stanie się cud, i nasi piłkarze którzy ledwo wygrywali z przeciętnymi drużynami nagle skopią tyłki najlepszym.

9. Euro 2016 to był wypadek przy pracy

W ostatnich latach raz się nam udało wyjść z grupy i nagle zaczęliśmy się uważać za jedną z najlepszych drużyn na świecie. Przypominamy że potem jeden mecz wygraliśmy fartem w karnych, a w następnym odpadliśmy…

8. Żyjemy historią

Wielu kibicom wydaje się że jak czterdzieści lat temu zajęliśmy trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata, to zawsze powinniśmy prezentować przynajmniej taki poziom.

7. Nasze ego jest większe niż umiejętności piłkarzy

Duma narodowa i wiara w reprezentację to dobre cechy, ale nie traćmy przy tym kontaktu z rzeczywistością. To że nam się wydaje że powinniśmy wygrywać, nie znaczy że faktycznie będziemy wygrywać. Jesteśmy tylko jedną z drużyn na niezłym, ale nie jakimś wysokim poziomie.

6. Lekceważymy naszych przeciwników

Im słabszych mamy przeciwników, tym bardziej ich lekceważymy. Tymczasem w Europie praktycznie już nie ma słabych drużyn i przegrać można z każdym.

5. Wydaje nam się że mamy w składzie same gwiazdy

Przed każdym meczem kibice są przekonani że skoro nasi zawodnicy grają w najlepszych zagranicznych ligach Europy, to są świetni i muszą wygrać. Czasami warto popatrzyć obiektywnie i zobaczyć że najczęściej grają w przeciętnych zespołach środka tabeli Serie A lub Premier League, a do prawdziwych gwiazd dużo im jeszcze brakuje.

4. Jeden świetny piłkarz nie wygra mistrzostw

Wydaje nam się że mając w składzie jednego piłkarza ze światowej czołówki możemy wygrać każdy mecz. Niestety, tak się nie da. Przeciwnicy mają nieraz i jedenastu takich…

3. Nawet najlepszy napastnik nie strzeli z niczego

Lewandowski jest gwiazdą Bayernu a Piątek zachwyca w Milanie, więc wszyscy oczekują że w reprezentacji zagrają na tym samym poziomie. No niestety, nawet najlepszy napastnik nie strzeli bramki jak ktoś mu tej piłki nie poda. A z tym u nas w kadrze niestety bywa ciężko…

2. Bo już jesteśmy przyzwyczajeni

Tak jest co dwa lata. Na turniej się pewnie dostaniemy, jak zawsze przegramy mecz otwarcia, mecz o wszystko i wygramy mecz o honor, zaśpiewamy że nic się nie stało, potem wrócimy do domu, zwolnimy trenera i zaczniemy żyć nadziejami na kolejne mistrzostwa…

1. Żebyśmy mogli zaśpiewać naszą tradycyjną piosenkę reprezentacji

Czym były mistrzostwa Europy lub świata w piłce nożnej bez śpiewania „Polacy nic się nie stało”? A jak moglibyśmy śpiewać naszą narodową piosenkę piłkarską gdyby chłopaki czegoś nie spieprzyli?

Zgadzasz się z naszymi prognozami? Koniecznie napiszcie nam to w komentarzach poniżej i koniecznie zaznaczcie „Opublikuj też na Facebooku”.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze