Za co kochamy obskurne bary?

FacebookFacebook Messenger

Speluna dla tych którzy chcą zatopić smutki? Podła knajpa w której przesiadują lokalne ćmy barowe? Wszyscy bywamy w takich miejscach. Jedni czasami, inni częściej, a jeszcze inni tak często że dorobili się statusu mebli barowych. Ale wszyscy bez wyjątku kochamy obskurne bary!

10. Zawsze wejdziesz

W obskurnym barze możesz zawsze być sobą. Tutaj nie ma selekcji ani żadnego dress code. Wejść może każdy, kto jest wystarczająco trzeźwy aby siedzieć o własnych siłach.

9. Nie spotkasz swoich znajomych

Porządni ludzie nie bywają w takich miejscach, wiec możesz spokojnie przyjść i się napić. Bez obawy o to, że potem wszyscy w towarzystwie się dowiedzą.

8. A jeżeli już spotkasz swoich znajomych…

…to znaczy że są tam po to samo co Ty. Możecie się razem upodlić!

7. Można spotkać ciekawych ludzi…

W takich miejscach większość ludzi jest dziwna. Niedoszły biznesmen wizjoner, były więzień, mężata nauczycielka lesbijka albo dwóch długowłosych kiboli-metali. Zasada jest taka – im bardziej obskurny bar – tym dziwniejsi ludzie. Nie, kibole-metale nie są wymyśleni…

6. Ciekawi ludzie opowiadają ciekawe historie

W obskurnym barze każdy ma do opowiedzenia historię swojego życia, która zaprowadziła go do tego miejsca. Brzmią nieprawdopodobnie, ale większość z nich jest prawdziwa. Ewentualnie trochę ubarwiona.

5. Co wieczór jest inny program artystyczny

Idąc do obskurnego baru masz pewność że zobaczysz coś ciekawego. Może to być zwykłe mordobicie, może kłótnia pary która się dzisiaj rozstaje już trzeci raz, a może koncert pijackich aranżacji największych przebojów. Nigdy nie wiesz co zobaczysz, ale zawsze możesz wziąć w tym udział.

4. Można zaliczyć lub być zaliczoną

Jeżeli szukasz partnera, a przynajmniej kogoś na resztę nocy, to w obskurnym barze na pewno kogoś poznasz. Pewnie nie będzie to nikt w Twoim typie, prędzej już będzie to osoba wymykająca się wszelkim znaczeniom słowa „piękno”. Na szczęście masz już w sobie tyle alkoholu, że wszystko Ci jedno.

3. Barmana nie obchodzi dlaczego pijesz

Przynajmniej dopóki płacisz. A jak postawisz barmanowi kielona, to on z przyjemnością uda szczere zainteresowanie powodami dla których pijesz.

2. Są zawsze czynne

Widzieliście kiedyś zamknięta spelunę? No właśnie, my też nie. Tu zawsze można przyjść, niezależnie od dnia tygodnia, lub po prostu przyjść się dopić nad ranem, po imprezie.

1. Jest tanio

Ceny to najlepszy argument żeby pokochać obskurne bary. Skoro idziemy się tam upić, to znaczy że wypijemy dużo. Prawdopodobnie inni też będą pili na nasz koszt, dlatego ceny są bardzo ważne.

Podeślij tą listę osobom dla których obskurny bar jest drugim domem, a barman zna ich lepiej niż własna rodzina.

FacebookFacebook Messenger
Komentarze