Jak nasze mamy doprowadzają nas do szału?

FacebookFacebook Messenger

Każda mama ma w zanadrzu cały arsenał zachowań, którymi potrafi doprowadzić do szału swoje dziecko. Nawet to dorosłe. Przecież prawdziwa mama nie zauważa że jej synuś lub córeczka nie jest już dzieckiem…

10. Urodziłam Cię…

…więc jesteś moją własnością. Nawet jeżeli nie powie Ci tego wprost, to tak Cię właśnie traktuje i uważa, że ma prawo non stop wtrącać się w Twoje życie. Nawet jeżeli w ten sposób się o Ciebie troszczy, to i tak doprowadza Cię tym do szału.

9.  Nadal traktują nas jak dzieci

Nieważne ile masz lat, ona i tak będzie Cię traktowała jakbyś miał najwyżej dziesięć. Nawet jeżeli masz już grubo po 30-stce i własne dzieci,  to ona i tak uważa że nie poradzisz sobie w życiu bez jej nieustanych porad i pouczeń.

8. „To dla Twojego dobra”

Nikt Ci nie wybierze znajomych, psa, pracy, męża ani żony, tak jak mamusia… 

7. Zawsze wie lepiej co jest dla Ciebie dobre

Nieważne czy chodzi o zakup samochodu, wyjazd na wakacje czy wychowanie Twoich własnych dzieci. Ona wie lepiej. Nawet jak się na czymś nie zna, to i tak wie lepiej.

6. Chcą decydować za nas

Niby masz wolną wolę, niby jesteś dorosły, ale żadna kochająca mama nie pozwoli żeby jej dzieci zachowywały się inaczej niż ona chce. Ale to przecież oczywiste, ponieważ jak już ustaliliśmy mama wie lepiej co jest dla Ciebie dobre.

5. „Nie tak Cię wychowałam”

Powinieneś się zachowywać tak jak Cię wychowała. Ty przecież nie masz własnego mózgu i nie masz prawa podejmować decyzji samodzielnie.

4. Znają nasze słabe punkty…

…i potrafią robić z tego użytek. Przy każdej kłótni z matką istnieje ryzyko nasłuchania się o swoich porażkach, błędach i złych decyzjach. Nawet jeżeli miały one miejsce 20-ścia lat temu.

3. Nikt Ci nie narobi takiego wstydu, jak własna matka

Nie wiadomo dlaczego, ale każda mama czuje nieodpartą potrzebę opowiedzieć wszystkim o najbardziej kompromitujących faktach z życia jej córeczki lub synka. Szczególnie, jeżeli słuchaczami są znajomi tej córeczki lub synka…

2. „A nie mówiłam?”

Możesz mieć ze swoją mamą najlepsze kontakty na świecie, ale gdy tylko okaże się że ona miała w czymś rację, a Ty jej nie posłuchałeś, to będzie Ci o tym przypominać do końca życia.

1.  „Załóż czapkę”

I rękawiczki, zapnij kurtkę, ubierz się ciepło. Trzeba Ci o tym przypominać, bo przecież masz tylko 30-ści lat i jeszcze nie umiesz się samodzielnie ubrać…

Wyślij to swojej mamie. Jeżeli uważasz że nie wypada, to uświadom sobie, że Ty ją też nieraz doprowadzasz do szału. Aha, i nie zapomnij jej powiedzieć, że ją kochasz!

FacebookFacebook Messenger
Komentarze